Jak działa rura koncentryczna?

Każdy piec centralnego ogrzewania, lub nazywając go profesjonalnie kocioł grzewczy, wymaga zastosowania specjalnego przewodu, który będzie efektywnie odprowadzał spaliny lub też dym. Bez względu na to, czy jest to piec gazowy, węglowy, działający na drewno lub też na paliwo, zawsze musi posiadać specjalną wentylację oraz specjalny komin odprowadzający spaliny i zanieczyszczenia.rura koncentryczna

W przypadku kotłów działających na gaz oraz kotłów kondensacyjnych wysokiej jakości, w pełni wystarczająca jest rura koncentryczna.

Jest to bardzo niewielki i jednocześnie łatwy w montażu przewód kominowy. Doskonale sprawdza się on w każdych niemalże warunkach, gwarantując efektywność oraz wysoką funkcjonalność.

Rura koncentryczna, łatwość stosowania

 

Specjalistyczna rura koncentryczna dla pieców gazowych kondensacyjnych, nie musi być wcale wyprowadzana pionowo. Dzięki czemu spaliny z powodzeniem mogą być odprowadzane w sposób poziomy. Ułatwia to montaż takiej rury, zmniejsza koszty, a jednocześnie sprawia, że rura koncentryczna może być ukryta w ścianie zaraz obok kotła kondensacyjnego. Również koszt rury koncentrycznej jest zdecydowanie mniejszy w stosunku do komina. W szczególności bardzo droga jest instalacja kominowa, oparta o kotły węglowe. Często kominy tego typu wymagają dodatkowego frezowania. Tymczasem, rura koncentryczna wykonywana jest ze specjalnej stali, która jest całkowicie odporna na działanie kwasów i zasad, które są wszechobecne w spalinach i dodatkowo jest stosunkowo tania. Instalując rurę koncentryczną nie ma konieczności wstawiania całego pionu, który jest konieczny w przypadku każdego innego systemu kominowego. Nie trzeba również instalować dodatkowych wsporników, regulować dodatkowych otworów czy też dodawać rur wentylacyjnych. Po prostu jest to prosty i tani system kominowy, który w całości rekompensuje wysoką cenę pieca kondensacyjnego. Połączenie tych dwóch elementów daje naprawdę znakomite efekty, które można nazwać naprawdę ekonomicznym grzaniem. Taki nowoczesny system ogrzewania stopniowo wypiera już ogrzewanie węglowe. Wszystko jednak weryfikują możliwości techniczne i finansowe. Jeśli nie mamy możliwości podciągnięcia instalacji gazowej to musimy wybrać inny sposób na efektywne ogrzewanie domu. Niestety miejsc, gdzie gaz nie jest dostępny jest całkiem sporo.