Dwa w jednym.

Od niedawna na rynku pojawiło się nowe hybrydowe urządzenie, które jest połączeniem cech klimatyzacji oraz kolektora słonecznego. Najważniejsze, że pomaga on zaoszczędzić około 30% energii. Producenci mają w swojej ofercie urządzenia dopasowane gabarytem oraz funkcjonalnością do potrzeb każdego klienta.

air-conditioner-1185041_960_720

Co ciekawe, konsument ma szeroki wybór z tytułu różnych form  tych urządzeń. Jeśli potrzebuje, może zawiesić go na ścianie, postawić na podłodze lub dopasować do przestrzeni między podłogą a sufitem. Zainteresowaniem cieszy się także forma kasety.

Klimatyzacja solarna to nic innego jak przyswojenie energii słonecznej i ogrzewanie nośnika ciepła, który znajduje się wewnątrz. W kolejnym etapie, czynnik oziębiający w wyniku podwyższonego ciśnienia- przeciska się między zwoje miedziane i pobiera energię ciepła, którego źródłem jest słońce. Następnie następuje pełny obieg systemem, który oddaje ciepło i w tym samym czasie się chłodzi.

Energia ze słońca jest więc całkowicie wykorzystywana i daje możliwość odciążenia pracy sprężarek, które w starszych urządzeniach tego typu były wręcz niezastąpione i pobierały bardzo dużo energii.

Klimatyzacja solarna o mocy 1 kW, której wydajność wymiany energii to około 12.6 MJ/h kosztuje około 1 300 dolarów, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę urządzenia na rynku w Stanach Zjednoczonych.