Efektywny sposób na ogrzewanie gazem

Gaz w Polsce jest jednym z najmniej popularnych paliw kopalnych do ogrzewania pomieszczeń. Niestety, ale jego bardzo wysoka cena, w jakimś stopniu determinuje wykorzystanie go w mniejszym stopniu. Tymczasem jest to paliwo bardzo efektywne i przy tym jednocześnie ekologiczne, na pewno wielokrotnie bardziej niż węgiel. Kiedy jednak przeciętna rodzina na ogrzewanie gazem musi wydać kilkaset złotych miesięcznie więcej w stosunku do węgla, oczywistym jest, że wybierze węgiel, nie do końca przejmując się skutkami, jakie niesie to dla środowiska. Istnieją sposoby na bardziej efektywne wykorzystanie gazu, do nich potrzebny jest dobrej jakości kocioł gazowy, najlepiej, aby był to kocioł kondensacyjny, a także dobra wentylacja i system odprowadzania spalin.

Wydajny kocioł węglowy, pozwala nie tylko efektywnie wykorzystywać paliwo, ale także posiada wysoką sprawność, dzięki między innymi odzyskiwaniu ciepła ze spalin.

Nowoczesny kocioł gazowy

Właściwy system wentylacji, a także prawidłowy system odprowadzania spalin jest kluczowy, ze względu na dostęp powietrza i tym samym odpowiednią temperaturę spalania, jak również na odpowiednie odprowadzanie przyduszających spalin. Efektywność ogrzewania gazem sprawdza się również w momencie instalacji odpowiedniego sterownika, na przykład podczas mocniejszego ogrzewania podczas dnia oraz mniejszego ogrzewania wieczorami i nocą. Prawda jest jednak taka, że używanie gazu to spory wydatek( przykładowe ceny tutaj) , tym bardziej, że niestety nasze domy są nadal kiepsko zaizolowane, a budownictwo wyjątkowo niedostosowane do klimatu, co zresztą było efektem „komunistycznej mody” w systemach budowlanych.